Szeretnénk egy kis segítséget adni, a következő napokra az otthon maradó pácienseinknek. Micsoda szerencse, hogy már megtanultuk, vagy most tanuljuk a szénhidrátok számolását. Azért, mert sokkal könnyebben tervezhető és kiszámítható lett az otthoni tartalék felhasználása. És gyakorolhatjuk, hogy a saját konyhánkban, miként is valósulnak meg a diéta alapjai.
A szükséges és megfelelő szénhidrátforrások sokáig eltarthatóak és valójában az egész családra előre kiszámolható az étkezésekre szánt mennyiség. Így pontosan tudjuk majd egy készlet hány napig lesz elég.
50g szénhidrátnyi barna rizs 70g szárazanyag – 4 főre 4x70g= 280g
A teljes kiőrlésű kenyerek, zsemlék, kiflik és tortillák is fagyaszthatóak, így, ha van elég hely a fagyasztóban, itt tárolhatóak – gyorsan fel is engednek, mikróhullámú vagy sima sütőben át lehet melegíteni ezeket, nem fog a felszívódásuk gyorsulni, kivéve, ha jól oda nem pörkölünk nekik.
Zöldségek és gyümölcsök eltarthatósága változó, de a jelenlegi szezonális gyümölcsök akár egy hétig is frissen fogyaszthatóak.
Tejtermékeket, mint mindig hűtőben kell tárolni – szintén kiszámolható egy készlet, hogy meddig elég, mert a tej-joghurt-kefir gyorsan felszívódó szénhidrátként a megtervezett napi menünk részét képezi és természetesen számolni is kell velük.
A jó minőségű fehérje források is fontosak, ezek közül a túró rövidebb ideig tárolható a hűtőben, a húsok viszont fagyaszthatok, tojás hosszabb ideig is eláll.
Alternatív tejhelyettesítő italok, mint a mandula-kókusz-kesu tej nem kér a hűtőből, csak felbontás után.
Felesleges élelmiszer felhalmozással nem értünk egyet. Az átgondolt és megtervezett étkezések pedig a diétás oktatás gyakorlati részét képezik. Már otthon, nyugalomban. Ha segítségre van szükségük az Endocare dietetikusai online is konzultálnak.
Dusa Fanny
dietetikus
www. endocare.hu
Diéta vagy sport?
Életmódváltás – a diéta, vagy a sport a fontosabb? Vannak időszakok mikor valahogy új lendületet kap az ember egészséges életmódra (avagy…
Tippek nyaraláshoz
Nyaralni viszem az IR-em (is) – Tippek, trükkök káosz ellen Ha végre itt a nyár, és meleg az idő… IR, meg PCOS ide vagy oda, ugyanúgy utazni,…
Dr. Szakács Zoltán nőgyógyász-meddőségi specialista mesél az UH vizsgálatokról
Dr. Szakács Zoltán nőgyógyász-meddőségi specialista orvosunkat kérdeztük a meddőségi kivizsgálások illetve a sikertelen terhességek kivizsgálása…
5 túlélőtipp kánikulához (nem csak) inzulinrezisztenseknek
Itt a nyár, a hőmérséklet lassan, de biztosan 30 fok köré/fölé kúszik, az IR pedig ilyenkor is IR marad. Következzen néhány tipp, hogy mire érdemes…
Progeszteronpótlás
A babatervezés környéki progeszteronszintről, személyre szabott progeszteronpótlásról beszélgettünk Dr Babay Lilla PhD szülész-nőgyógyász…
Sikersztori
Sikersztorik bemutatásával szeretnénk Önöknek is erőt adni, kapaszkodót nyújtani a kihívásokkal teli babavárás rögös újtán. Pácienseink szívesen…
Avagy létezik-e PCOS inzulinrezisztencia nélkül?
Sorozatunk következő állomásaként Bara az IR és a PCOS szindróma összefüggéseit kutatta. Bara az egyik legrégebbi páciensünk, mára 3 gyermek…
Az inzulinrezisztencia kivizsgálása
Sorozatunk következő állomásaként Bara a PCO szindróma megjelenéséről, felismeréséről mesélt. Bara az egyik legrégebbi páciensünk, mára 3 gyermek…
Hallott már az InBody testösszetétel mérésről?
Most bemutatjuk miről szól ez a vizsgálat és miért érdemes elvégezni Az InBody készülék képes megmérni testünk izom-, zsír-, víztartalmát. A mérés…